Historia marki LIR rozpoczęła się w 1991 roku, kiedy otworzyliśmy pierwszą kawiarnię LIR. Było to wyjątkowe miejsce, z atmosferą zabawy, rozrywki, oderwania od codziennego życia. Popołudniami w kawiarni odbywały się dyskoteki. Staraliśmy się aby goście przychodzący do kawiarni czuli, że troszczymy się o ich samopoczucie i wspaniałe spędzenie wolnego czasu.

Cztery lata później w roku 1995 postanowiliśmy stworzyć stylową restaurację. Jak na tamte czasy była to wyjątkowo wytworna restauracja z przemyślanym menu (pozyskaliśmy bardzo dobrego kucharza), wyszkoloną obsługą i pełną obsługą wszelakich imprez.

W roku 1999 otworzyliśmy Hotel LIR, który z racji swojego położenia oraz bliskości restauracji stał się wspaniałą bazą wypadową do zwiedzania ciekawych zabytków Jury Krakowsko-Częstochowskiej i Wyżyny Śląskiej.

W 2003 roku, postanowiliśmy ubiegać się o możliwość poprowadzenia restauracji w urokliwym miejscu - Dwór Zieleniewskich. Jako, że nasza filozofia działania - jakość, elegancja, elastyczność dobrze wpisywała się w kulturę tego pięknego obiektu, z powodzeniem otworzyliśmy przytulną restaurację w piwnicach dworu.

Rok 2007 to następna nasza aktywność. Postanowiliśmy otworzyć Caffe LIR - lokal, który sprzyja miłemu spędzeniu czasu w gronie znajomych. Jest to pierwszy lokal o takim przeznaczeniu w Trzebini. Wyśmienita kawa, zawsze świeże desery i pyszne koktajle sprzyjają popołudniowym pogawędkom oraz spotkaniom towarzyskim i biznesowym.

Jako, że posiadamy ogromne doświadczenie w przygotowywaniu wszelkiego rodzaju imprez, w tym ślubów i wesel, postanowiliśmy w roku 2009 nadać nazwę tej dziedzinie naszej działalności oraz dopracować wszelkie szczegóły z nią związane. Tak powstała Fabryka Ślubów. W Fabryce spełniamy marzenia o ślubie z najpiękniejszych snów.

2010 roku zgodnie z sugestiami naszych klientów postanowiliśmy rozbudować naszą restaurację w Dworze Zieleniewskich o letni ogródek.

2012 rok to nasze następne wyzwanie - opieka nad pokojami w Dworze Zieleniewskich. Staramy się sprawić aby pokoje nie odbiegały wystrojem i klasą od całego Dworu.

2016 rok był to początek działań związanych z pełną automatyzacją recepcji w Hotelu LIR. Rozwiązań automatycznych przybywa dalej, aby budynek Hotelu był przyjazny dla naszych Gości. W tym także roku rozpoczął się remont dawnej restauracji LIR, aby stworzyć Salę Bankietowo Weselną LIR.
 
2017 rok rozpoczęcie prac aranżacji ogrodowej wokół Sali weselnej.
 
CDN


Certyfikat Stowarzyszenia Wolnej Przedsiębiorczości

Koniec roku 2012 przyniósł nam miłą niespodziankę w postaci certyfikatu, który jest pozytywnym zaświadczeniem przeprowadzonego audytu: Restauracji w Dworze Zieleniewskich oraz w Hotelu LIR.

Obiekty zyskały rekomendacje oraz znak jakości.

W przyszłym - 2013 roku mamy zamiar dalej się rozwijać, aby zawsze sprostać Państwa oczekiwaniom.

 

Małopolski As turystyki 2005

Nasza restauracja i hotel otrzymały tytuł Małopolskiego Asa Turystyki 2005. Wyróżnienie przyznaje co roku Małopolska Agencja Turystyki. Był to dla nas wielki zaszczyt oraz informacja zwrotna, że nasza działalność na stałe wpisała się w małopolską kulturę.

LIR as turystyki LIR nominacja as LIR Malopolski As