Historia marki LIR rozpoczęła się w 1991 roku, kiedy otworzyliśmy pierwszą kawiarnię LIR. Było to wyjątkowe miejsce, z atmosferą zabawy, rozrywki, oderwania od codziennego życia. Popołudniami w kawiarni odbywały się dyskoteki. Staraliśmy się aby goście przychodzący do kawiarni czuli, że troszczymy się o ich samopoczucie i wspaniałe spędzenie wolnego czasu.

Cztery lata później w roku 1995 postanowiliśmy stworzyć stylową restaurację. Jak na tamte czasy była to wyjątkowo wytworna restauracja z przemyślanym menu (pozyskaliśmy bardzo dobrego kucharza), wyszkoloną obsługą i pełną obsługą wszelakich imprez.

W roku 1999 otworzyliśmy Hotel LIR, który z racji swojego położenia oraz bliskości restauracji stał się wspaniałą bazą wypadową do zwiedzania ciekawych zabytków Jury Krakowsko-Częstochowskiej i Wyżyny Śląskiej.

W 2003 roku, postanowiliśmy ubiegać się o możliwość poprowadzenia restauracji w urokliwym miejscu - Dwór Zieleniewskich. Jako, że nasza filozofia działania - jakość, elegancja, elastyczność dobrze wpisywała się w kulturę tego pięknego obiektu, z powodzeniem otworzyliśmy przytulną restaurację w piwnicach dworu.

Rok 2007 to następna nasza aktywność. Postanowiliśmy otworzyć Caffe LIR - lokal, który sprzyja miłemu spędzeniu czasu w gronie znajomych. Jest to pierwszy lokal o takim przeznaczeniu w Trzebini. Wyśmienita kawa, zawsze świeże desery i pyszne koktajle sprzyjają popołudniowym pogawędkom oraz spotkaniom towarzyskim i biznesowym.

Jako, że posiadamy ogromne doświadczenie w przygotowywaniu wszelkiego rodzaju imprez, w tym ślubów i wesel, postanowiliśmy w roku 2009 nadać nazwę tej dziedzinie naszej działalności oraz dopracować wszelkie szczegóły z nią związane. Tak powstała Fabryka Ślubów. W Fabryce spełniamy marzenia o ślubie z najpiękniejszych snów.

W 2010 roku zgodnie z sugestiami naszych klientów postanowiliśmy rozbudować naszą restaurację w Dworze Zieleniewskich o letni ogródek.

2012 rok to nasze następne wyzwanie - opieka nad pokojami w Dworze Zieleniewskich. Staramy się sprawić aby pokoje nie odbiegały wystrojem i klasą od całego Dworu.

W tym roku także rusza letni ogródek Caffe Lir na nowej płycie trzebińskiego rynku.


Certyfikat Stowarzyszenia Wolnej Przedsiębiorczości

Koniec roku 2012 przyniósł nam miłą niespodziankę w postaci certyfikatu, który jest pozytywnym zaświadczeniem przeprowadzonego audytu: Restauracji w Dworze Zieleniewskich oraz w Hotelu LIR.

Obiekty zyskały rekomendacje oraz znak jakości.

W przyszłym - 2013 roku mamy zamiar dalej się rozwijać, aby zawsze sprostać Państwa oczekiwaniom.

 

Małopolski As turystyki 2005

Nasza restauracja i hotel otrzymały tytuł Małopolskiego Asa Turystyki 2005. Wyróżnienie przyznaje co roku Małopolska Agencja Turystyki. Był to dla nas wielki zaszczyt oraz informacja zwrotna, że nasza działalność na stałe wpisała się w małopolską kulturę.

LIR as turystyki LIR nominacja as LIR Malopolski As